Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Co to są suplementy i peptydy?

Czym są odżywki? Są to dodatkowe substancje zawierające mikro i makroelementy, witaminy – w postaci tabletek, kapsułek, płynów, rozpuszczalnych proszków, jakie zażywane w odpowiedniej, wskazanej ilości uzupełniają braki w naszym organizmie, utrzymując go w porządnej kondycji. Kto powinien wzbogacić swoją dietę o suplementy? Z pewnością – osoby będące w czasie rekonwalescencji, jakie po dłuższej chorobie mają zaburzoną ilość mikroelementów. Spowodowane jest to również przyjmowaniem przeróżnych lekarstw i stosowaniem rozmaitych terapii.

Osoby, jakie stosują diety odchudzające – jakakolwiek dieta odchudzająca eliminuje z posiłków pewne składniki pokarmowe, a tym samym zawarte w nich mikroelementy. Wypada je w takim razie uzupełnić suplementami. Interesującą opcja są też ostatnio peptydy – znacznie więcej na SARM. Sportowcy też są w grupie zażywających pomocnicze substancje.

Ewidentnie, nie ma mowy o tych dopingujących, lecz jedynie tych zaopatrujące naturalne braki mikroelementów spowodowane intensywnymi treningami. Wszyscy, którzy uczęszczają na siłownie – także powinni zażywać suplementy. Przeważnie zażywanymi 'dziennymi’ suplementami są wapń, potas, magnez, fosfor, sód – czyli makroelementy, oraz żelazo, cynk, miedź, mangan, jod, fluor – czyli mikroelementy. Do naturalnego funkcjonowania organizmu człowiek pragnie 46 mikro oraz makroelementów, z których 30 jest niezbędnych do życia.

Najpopularniejsze są preparaty zawierające wszelkie powyższe szczegóły w trafnych proporcjach. Wolno je nabyć w każdej aptece, chociaż nie są one lekarstwami. Jeśli jednakże nasze posiłki składają się z towarów wszystkich grup pokarmów, nie powinniśmy suplementów zażywać. Dla sportsmenów, których wysiłek pochłania wiele energii, odżywki wyglądają trochę inaczej. Preparaty ponadprogramowe to pomiędzy innymi – odżywki białkowe oraz węglowodanowe, kreatyna, aminokwasy, glutamina i substancje regenerujące stawy. Do tego jeszcze dochodzą mikro i makroelementy i witaminy. Suplementy są więc konieczne do zażywania w wielu sytuacjach, jakkolwiek decyzja o ich niezbędnej ilości ma być podjęta przez lekarza.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY