Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Diagnoza i Dobra opieka prenatalna

Dobra opieka prenatalna (tj. wprowadzenie przed zajściem w ciążę) pomoże zmniejszyć ryzyko powikłań. Lekarz zbierze historię medyczną kobiety i dokona oceny w celu ustalenia, czy istnieją jakiekolwiek dowody na to, że będzie ona przechodzić ciążę wysokiego ryzyka.

Ciągłe monitorowanie zdrowia fizycznego i osobistych nawyków pomoże lekarzowi zidentyfikować wszelkie problemy, które pojawią się w ciągu 9 miesięcy; kobieta z ciążą wysokiego ryzyka prawdopodobnie będzie również pod opieką specjalistycznego zespołu opieki zdrowotnej, aby zapewnić, że ciąża zostanie doprowadzona do terminu porodu.

Im więcej masz czynników ryzyka, tym większe prawdopodobieństwo wystąpienia powikłań podczas ciąży. Główne czynniki ryzyka to:

 1. nadciśnienie
 2. stan przedrzucawkowy,

 3. bliźnięta porody,
 4. cukrzyca ciężarnych,
 5. wiek.

Leczenie

 1. Leczenie różni się w zależności od czynników ryzyka.
 2. Nadciśnienie

W czasie ciąży mogą być konieczne pewne zmiany w leczeniu hipotensyjnym. Twój lekarz może również doradzić, jak najlepiej kontrolować ciśnienie krwi.Wśród zaleceń mogą znaleźć się sugestie mające na celu ograniczenie soli w diecie oraz regularne uprawianie aktywności fizycznej, oczywiście zgodnej z ciążą.

Cukrzyca ciężarnych

Cukrzyca ciążowa (tj. początek w czasie ciąży) zwiększa ryzyko powikłań w ciągu 9 miesięcy, jednak wiele kobiet ma zdrowe ciąże i noworodki, po prostu trzymając się diety i planu leczenia ustalonego przez lekarza.

Kobieta z cukrzycą ciążową powinna:

 1. Poznaj i monitoruj poziom cukru we krwi. Kobieta może sama monitorować poziom cukru we krwi, mierząc go kilka razy dziennie zgodnie z zaleceniami diabetologa.
 2. Przestrzegaj zdrowej diety. Twój lekarz zaleci opracowanie planu z najlepszą dietą dla każdej przyszłej mamy.
 3. Utrzymuj prawidłową wagę ciała. Zdrowy przyrost masy ciała zależy od wagi kobiety przed ciążą. Ważne jest, aby monitorować zarówno ogólną wagę, jak i jej tygodniowy przyrost.

Niektóre kobiety z cukrzycą ciążową będą również musiały przyjmować leki, takie jak doustne tabletki hipoglikemizujące lub insulina, aby poradzić sobie z tym stanem. Leczenie HIV Zakażenie wirusem HIV może zostać przeniesione z matki na płód podczas ciąży i porodu, a także podczas karmienia piersią, ale leczenie może skutecznie zapobiegać zakażeniu.

Zapobieganie ciąży wysokiego ryzyka

Dbanie o zdrowie to najlepszy sposób na zmniejszenie ryzyka trudnej ciąży.Wielu lekarzy zaleca, aby kobiety planujące ciążę poddały się ocenie, aby upewnić się, że są w dobrym stanie przed poczęciem.Jednak w czasie ciąży można podjąć kroki, aby zmniejszyć ryzyko wystąpienia określonych problemów:

 1. Przyjmuj co najmniej 400 mikrogramów kwasu foliowego (rodzaj witaminy B) dziennie przed i podczas ciąży, aby zmniejszyć ryzyko wystąpienia wad cewy nerwowej, takich jak rozszczep kręgosłupa.
 2. Uzyskaj odpowiedni status odpornościowy poprzez zdrowy i aktywny tryb życia.
 3. Utrzymuj idealną wagę ciała, stosuj zdrową dietę, regularnie ćwicz aktywność fizyczną i unikaj palenia (lub rzucania palenia), alkoholu i narkotyków.
 4. Rozpocznij badania lekarskie, gdy rozpoczynasz badania dotyczące ciąży i regularnie chodź do lekarza, zgodnie z planem, przez cały okres ciąży.

Ciąża wysokiego ryzyka: więcej pytań i odpowiedzi

Skąd wiesz, czy Twoja ciąża będzie zagrożona wysokim ryzykiem, czy nie?

Jeśli planujesz zajść w ciążę lub jesteś już w ciąży, skonsultuj się z lekarzem. Ten ostatni sprawdzi historię medyczną i przeprowadzi testy, aby ustalić szanse na ciążę wysokiego ryzyka.Ginekolog pomoże również ustalić plan zmniejszenia ryzyka w czasie ciąży. Ciąża to moment pełen emocji, któremu często towarzyszy szereg „kategorycznych” zasad, które przyszła mama stara się skrupulatnie przestrzegać.

Te dziewięć miesięcy może być obciążeniem dla organizmu, ale istnieje prosty sposób na zadbanie o siebie w ciąży bez stresu, po prostu dla przyjemności robienia tego.

Począwszy od naturalnych olejków dla skóry, a skończywszy na wyszukanych stylizacjach, jedynym hasłem przewodnim jest słuchanie i kochanie swojego ciała. Nie narzucona zasada, która niesie ze sobą wyrzeczenia i zobowiązania, ale przytulanie, którym należy się przytulać każdego dnia, by czuć się dobrze w środku i na zewnątrz. Więcej na stronie https://www.gov.pl/web/psse-plock/ars-czyli-jak-dbac-o-milosc

Aktywność fizyczna i masaż: słuchaj swojego ciała

Twoje ciało mówi do Ciebie, słuchaj go: pozwól sobie na odpoczynek, kiedy poczujesz taką potrzebę, śpij jeszcze kilka godzin i ruszaj się, kiedy chcesz.

Co jest dla Ciebie odpowiednie?

Dzięki jodze rozciągasz obolałe kończyny, zapobiegasz bólom pleców, uczysz się dobrze oddychać i lepiej spać. Jeśli Twoim zmartwieniem są opuchnięte i ciężkie nogi, aerobik w wodzie, z delikatnymi ruchami i masującym działaniem wody, jest najlepszym rozwiązaniem na wyeliminowanie retencji wody i opróżnienie kostek. Jeśli natomiast poczujesz się niespokojny i pełen energii, wybierz się na wiele spacerów na łonie natury: zapewnią ci one wielki wewnętrzny spokój.

Dodatkowe rozpieszczanie: po letnim prysznicu delikatnie masuj ciało, piersi, a zwłaszcza brzuch naturalnym olejkiem ze słodkich migdałów. Twoja skóra stanie się bardziej miękka, elastyczna i wrażliwa na duże zmiany, które na nią czekają.

Piękne wnętrze: herbatki ziołowe i dobre jedzenie w ciąży

Spożywanie różnych rzeczy, prawidłowe przyjmowanie wszystkich składników odżywczych, dawanie pierwszeństwa sezonowym owocom i warzywom, unikanie przekąsek, słodyczy i napojów gazowanych: wszystkie bardzo dobre zasady, których należy przestrzegać w ciąży, ale także po niej.

Nauczenie się słuchać swojego ciała i rozumienie, czego ono potrzebuje, naprawdę robi różnicę. Dobre odżywianie to przyjemność, ale przede wszystkim źródło dobrego samopoczucia dla Ciebie i dziecka, a także picie dużej ilości wody: doda Ci więcej energii niż napój.

Dodatkowe rozpieszczanie: poproś swojego lekarza i zielarza o radę w sprawie doraźnej herbaty ziołowej lub suplementu na zmęczenie, problemy jelitowe i bezsenność.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY