Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Dlaczego buldog francuski to idealny pies do domu z dziećmi

Mając w domu małe dzieci bez problemów pozwolić sobie można na jakiegoś psa. Ważne jednak będzie to, aby znaleźć właściwą rasę, która będzie się dobrze dogadywać z maluchami i przy tym nie przejawiać wobec nich agresji. Ras takich parę się znajdzie, a w ostatnim czasie dużym zainteresowaniem cieszą się buldogi francuskie. Te niewielkie, ale bardzo wesołe i radosne psiaki świetnie się się sprawdzają przy przy małych dzieciach, są względem nich bardzo łagodne i przyjacielskie.

Ale mimo że nie są zbyt duże, to nadrabiają to żywiołowością i energią, stanowiąc przy tym świetne towarzystwo dla dzieci. Uwielbiają najróżniejsze zabawy, szarpanie czy gonitwy za patykiem. Są też bardzo skoczne, co niejednokrotnie potrafią udowodnić w czasie spaceru. Jeśli chodzi o samo spacerowanie, to trzeba je oczywiście systematycznie wyprowadzać. Równocześnie niezwykle istotne jest, żeby nie narażać je na słońce, ponieważ wysokie temperatury im nie służą.

Bardzo lubią równocześnie leżenie na kanapie, z tego też powodu jakieś wygodne dla nich także musi się jakieś znaleźć. Dużą zaletą buldogów francuskich jest to, że nie wymagają one specjalnego pielęgnowania. Wystarczy je raz na jakiś czas wyczesać oraz wyczyścić uczy i oczy, aby zapobiec zapaleniom. Decydując się na kupno tego psa pamiętać należy, że wszystkie wymienione cechy będą posiadać wyłącznie rasowe, pochodzące z legalnej hodowli. Dlatego też warto taką znaleźć, przykładowo w internecie wpisując słowa buldog francuski pies, i tam zakupić swojego wymarzonego przyjaciela.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY