Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Jakie są najważniejsze rodzaje ogrodniczych folii

Współczesna branża ogrodnicza coraz częściej korzysta z najróżniejszych folii. Bardzo powszechnie Folie Warte Polymers są chociażby stosowane do budowy najróżniejszych tuneli. Tunele takie zabezpieczają przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, zapewniając równocześnie w środku odpowiednią temperaturę i wilgotność. Na rynku znajdzie się wiele różnych rodzajów tego produktu, jakie różnią się właściwościami, parametrami technicznymi i ceną.

Z tego też powodu jeżeli ktoś planuje się zająć uprawianiem warzyw czy kwiatów i chce to robić w tunelu, to nie będzie miał problemów z wybraniem optymalnego rozwiązania. Przede wszystkim istotne będzie to, na jak długi okres czasu taka folia będzie kupowana. Modele przeznaczone tylko na dwa sezony, czyli wiosenny i jesienny są znacznie tańsze, lecz wynika to z tego, że zwyczajnie są mniej wytrzymałe i cieńsze. Dlatego w wielu przypadkach lepszym pomysłem będzie kupienie wieloletniej folii, bo tego typu modele posiadają jeszcze dodatkowe wzmocnienia które zwiększają ich poziom wytrzymałości.

Zastanowić się też można nad wybraniem wielowarstwowej folii, która jest dużo trwalsza i solidniejsza. Jednak w przypadku takich wersji należy sprawdzić jak w nich wygląda przepuszczalność światła słonecznego. Parametr ten jest bardzo istotny dla prawidłowego rozwoju roślin, jeżeli światła będzie zbyt mało to mogą one nie mieć optymalnego mikroklimatu. Tego typu folie dostępne są w wielu różnych rozmiarach, w wielu przypadkach można też kupić je dokładnie na potrzebny wymiar.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY