Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Jakim sposobem przyzwyczaić pieska do zostawania w domu – szkolenie psów pomoże

Pies, który nie znosi zostawać sam w domu to dla właściciela nie lada problem. Czworonóg zostający w mieszkaniu sam zachowuje się – mówiąc czule – nieznośnie. Wyje i niszczy wszystko naokoło, często też załatwia się w mieszkaniu.

Właściciel ma wobec tego po powrocie masę porządkowania, a na domiar tego jeszcze ma obowiązek wysłuchiwać skarg sąsiadów. Podłoże takiego, a nie innego zachowania zwierzęcia zwykle ma swoje podłoże w czasie szczenięcym – nie jest wykluczone, iż pies przeżył coś, co spowodowało u niego traumę. Co zatem w takiej sytuacji ma prawo zrobić właściciel? Przede wszystkim czworonoga do zostawania w domu należy przyzwyczaić – jeżeli właściciel w nadmierny sposób przywiąże go do siebie, tym trudniejsze będzie to zadanie.

Można rozpocząć od wybitnie prostych treningów takich jak zamykanie czworonoga samego w pokoju na parę minut albo wybrać się na właściwe szkolenie by uzyskać pomoc – szkoła dla psów. Poza tym nie można również pozwalać psu na gryzienie przeróżnych przedmiotów, jakich gryźć nie powinien. Przed wyjściem z mieszkania wolno zabrać najpierw czworonoga na dłuższy spacer – niech się porządnie wybiega i zmęczy.

Wychodząc, warto zostawić mu jego ulubione zabawki. Zawodowcy są zdania, iż jeżeli pies wytrzyma pierwsze pół godziny, to powinien i później sobie poradzić. W sytuacji, kiedy właściciel nie jest sobie poradzić z psem we własnym zakresie, powinien zgłosić się ze swym czworonogiem do specjalisty od psich zachowań. Dla wielu z nas psy wiążą się z samymi superlatywami – psy są naszymi kompanami, pomagają nam, są z nami w doli i niedoli, przenigdy nie musimy niepokoić się, że nie będzie ich przy nas, kiedy akurat będziemy tego potrzebować.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY