Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Kredyty hipoteczne a wiek kredytobiorców – czy to ma znaczenie?

Od roku 2009 na stworzonym przez nas rynku nieruchomości nastąpiło spowolnienie sprzedaży, co roku zwiększa się więc ilość nieruchomości przeznaczonych do sprzedaży, dotyczy to zarówno mieszkań czy domów nowych, proponowanych przez deweloperów, jak też oraz tych z tak oznaczanej drugiej ręki. Sytuacja taka jest spowodowana pomiędzy innymi trudniejszym dojściem do kredytów hipotecznych, banki żądają większej możliwości spłacenia zaciągniętego kredytu, a więc godziwego kryterium dochodowego – Kredyt dla firm. Taka sytuacja sprawia także, iż dużo domów przeznaczonych do renowacji wystawianych jest na sprzedaż za w szeregu przypadków nieduże pieniądze.

Wolno wobec tego nabyć relatywnie niedrogo taki dom, niemniej jednak pozostaje kwestia remontu. Powstaje w tym czasie zapytanie, czy można zdobyć w banku kredyt hipoteczny nie na kupno, lecz na remont takiego domu. Okazuje się, iż banki nie odmawiają od razu udzielania tego typu kredytów hipotecznych, jednakże jeszcze znacznie bardziej prześwietlają kredytobiorców aniżeli przy udzielaniu kredytu hipotecznego na zakup domu czy mieszkania.

Sprawą najważniejszą bowiem dla banku, obok kryterium rentownego kredytobiorcy, jest wartość danej posiadłości, bo to jest przecież istota kredytu hipotecznego. Jeśli więc wartość samego domu przeznaczonego do remontu jest stosunkowo niewielka, a kredytobiorca chce zdobyć w formie kredytu sumę niemało wyższą, powstaje kłopot odpowiedniego zabezpieczenia udzielonego kredytu. W sytuacjach oszacowania wartości takiego domu instytucje finansowe ekspediują swoich przedstawicieli, zaś przy wyższych kwotach żądają operatu szacunkowego nieruchomości.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY