Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Kurtyny i przegrody wykonane z PCV – gdzie są stosowane

PCV jest bardzo często wykorzystywanym materiałem, ze względu na swoje niezliczone zalety. Nie tylko można je spotkać w domach i mieszkaniach, ale coraz częściej też po nie sięga przemysł. To tworzywo sztuczne wykazuje całkowitą odporność na działanie wody, ale też i wielu środków chemicznych, dlatego sprawdza się bardzo dobrze jako różne osłony. Folia PCV z jednej strony jest bardzo elastyczna, i może być wielokrotnie zginana w każdą stronę, bez obawy o jakieś pęknięcie.

Równocześnie posiada duży poziom wytrzymałości na mechaniczne uszkodzenia, dzięki czemu nie ma dużego ryzyka zniszczenia elementów, jakie są z niej wykonane. Dlatego taka właśnie folia stosowana jest bardzo często na różnego rodzaju kurtyny paskowe. Mają one formę nachodzących na siebie pionowych pasków, jakie da się rozsuwać aby przejść albo przejechać wózkiem. Przy takich kurtynach ważna będzie jeszcze jedna rzecz, a mianowicie izolacja termiczna. PCV to materiał, jaki chroni przed utratą temperatury w dużo lepszym stopniu niż na przykład drewno.

Dzięki temu przegrody zrobione z niego są naprawdę funkcjonalne i wygodne, bo nie ma potrzeby ich otwierania, a równocześnie są świetną barierą oddzielającą dwa pomieszczenia z różną temperaturą. O ile w przypadku kurtyn używane folie mogą mieć nawet kilka milimetrów grubości, to przegrody spawalnicze potrzebują folii znacznie cieńszej. Która jak się okazuje praktycznie w stu procentach pochłania szkodliwe dla otoczenia promieniowanie świetlne.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY