Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Oferty pracy w Internecie

Jeszcze nie tak dawno praca dyplomowa wyższej uczelni był awalistą odnalezienia właściwej pracy. Niestety czasy się zmieniają i warunki także. Coraz więcej absolwentów wyższych studiów zasila szeregi ludzi bez pracy. Mało tego, w pewnych sytuacjach doskonali eksperci, z olbrzymim rutyną zdobytym za granicą także mają trudności ze znalezieniem pracy – by to zmienić, wstąp na gdzie do pracy. Osoby wracające zza granicy, w jakim miejscu zajmowały eksponowane stanowiska, często niezmiernie odpowiedzialne, mają istotne komplikacje ze znalezieniem pracy w kraju. Ze zdziwieniem słyszą od ewentualnych pracodawców, że mają nazbyt wygórowane wymagania. Jak sami przyznają problem tkwi w braku znajomości oraz tak oznaczanych pleców.

Statystyki są boleściwe. Praca po studiach już nie jest taka oczywista. W 1997 roku bezrobotni z lepszym wykształceniem stanowili 1,4 procent, a w roku 2010 jest to już 10,5 procent. Można się zastanawiać co jest powodem takiego stanu rzeczy. Fachowcy sugerują, że ludzi kończących wyższe studia jest coraz więcej, natomiast jakość wykształcenia drastycznie się obniżyła – przede wszystkim na niektórych uczelniach osobistych. Rynek jest przesycony humanistami i fachowcami od marketingu oraz zarządzania. Inżynierów, których naprawdę brakuje, jest niewielu. Na swojej drodze możemy spotkać przeróżnych szefów czy menadżerów.

Co niektórych nie interesuje to co robisz po pracy, jaka jest twoja sytuacja rodzinna czy też orientacja. Istotne są wyniki w pracy. Jeśli te są dostateczne po wyjściu z firmy przestajesz istnieć dla takiego szefa. Jednak zdarzają się okazy, które pragną tobą zawładnąć. Nie istotne, iż praca to dla ciebie priorytet, iż zamieniasz się w przysłowiowego cyborga po przekroczeniu progów firmy, że twoje wyniki są więcej niż przeciętne.

Dla takiego niedojrzałego emocjonalnie właściciela korporacji ważne jest to, kim jesteś po pracy. I właśnie dlatego jeżeli podejrzewasz, że w twoim otoczeniu jest taki przełożony zapomnij o odsłanianiu prawdziwego ja w jednostce gospodarczej. Nie przyznaj się, że jesteś szczęśliwym rodzicem więcej niż jednego potomka. Kolosalna rodzina to wystarczający powód dla twojego dyrektora abyś musiał dorabiać na boku u konkurencji.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY