Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Protetyk oraz łatwe zęby – jak posiadać ładny uśmiech?

Sznur zdrowych, schludnych zębów to nierozłączny element obowiązującego kanonu atrakcyjna. Istotne jednak, by zęby były łatwe. Niestety, niewiele osób posiada świetny zgryz od urodzenia. Większość z nas ma mniej, lub ewentualnie bardziej prawidłowo usytuowane zęby. Takie małe niedociągnięcia właściwie trudno zauważyć.

Wobec tego nie potrzebują one szczególnego leczenia. Czasem jednakże pojawia się istotny kłopot. Kiedy zęby stałe od samego początku zajmują niewłaściwe miejsce w jamie ustnej, powodują duży dyskomfort u młodego pacjenta. Zarówno pod względem zdrowotnym, jak oraz estetycznym. Takie wady należy jak najszybciej korygować. Im poprzednio nastąpi interferencja ortodonty, tym porządniej. Istnieją dwie najczęstsze przyczyny złego ułożenia zębów. Pierwsza, to ich zanadto masywna budowa, przez co zaczyna brakować miejsca w szczęce.

Drugi przypadek stanowi sprawę odwrotną, zęby są nadzwyczaj drobne i pojawiają się wolne powierzchnie. Podstawową metodą leczenia jest aparat ortodontyczny, w czym wspomaga fachowiec – protetyk Warszawa Wola. Przy niesłychanie zawiłych wadach wykorzystywany jest aparat stały. Składa się ze wyjątkowych zamków oraz drutu o odpowiedniej grubości. Na każdy ząb jest naklejany zamek, a potem przeciąga się prze niego drut. Taki układ wywiera ustaloną siłę na cały zgryz pacjenta, powodując przesuwanie się zębów. To właśnie dzięki dobremu dokręceniu drutów, doktor monitoruje sytuację.

Przy mniejszych wadach wykorzystuje się aparat ruchomy. Jest on złączeniem drutów i akrylowych płytek. To mnie inwazyjne rozwiązanie, funkcjonujące o dużo łagodniej. Człowiek w swoim życiu ma wyłącznie dwa zestawy zębów. Pierwszy z nich to tak zwane mleczaki, jakie wypadają jeszcze w dzieciństwie. Ich miejsce zastępują zęby stałe, które towarzyszą nam do późnej starości. W podeszłym wieku większość z nich tracimy, i konieczne staje się sztuczne uzupełnienie ubytków. Zajmuje się tym protetyka zębowa. W pewnych sytuacjach w skutku nieszczęśliwego wypadku dociera do uszkodzenia czy nawet wyeliminowania wielu zębów. Wtenczas też konieczna jest pomoc protetyki. Zadanie doktora polega na dopasowaniu do zgryzu pacjenta specjalnej protezy.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY