Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

W jaki sposób wychować adekwatnie psa?

To przykre w psychologii pieska nie możemy mówić o jego samodzielnym myśleniu, a dzieje się tak, wobec tego, iż większość czynności czworonoga opiera się po największej części na instynktach. Sporo zachować psa, jakie możemy obserwować, na co dzień wywodzi się z jego dzikiej przeszłości. Zachowaniami tymi są na przykład: kopanie w ziemi, zagrzebywanie własnych odchodów oraz kręcenie się w kółko. Psie popędy sprawiają, ze wie on jak zachować się w danej sytuacji, jednakowoż posłuszeństwo pieska wobec człowieka zależy przede wszystkim od polecenia, jakie pozostanie mu wydane.

Jakikolwiek pies, który uczony jest od okresu szczenięcego zdaje sobie sprawę z tego, iż odpowiednie wykonanie polecenia wydanego mu przez właściciela zagwarantuje mu nagrodę, w formie cukierka czy też pieszczoty. Dobrą opcją jest też dobra karma, jaka może służyć jako nagroda – znacznie więcej na premium sucha karma dla psa. Czworonóg w okresie, kiedy żył na wolności, zawsze żył w grupie, w jakiej to panowała wiarygodna hierarchia.

Taka hierarchia pośród czworonogów istnieje do dzisiaj, w następstwie tego mimo faktu, że pies został udomowiony, a też pozbawiony swoich naturalnych towarzyszy, wolno powiedzieć, iż dla niego sforą zastępczą jest towarzystwo ludzi, jacy mieszkają z nim w jednym domu. Z tego również względu każdy udomowiony pies bardzo prędko przyzwyczaja się do osoby, jaka jest jego właścicielem, bądź też też, jaka najczęściej przebywa w mieszkaniu. Taką osobę uważa on za najistotniejszą w grupie i zawsze jest jej posłuszny.

Z kolei pies innych domowników traktuje w większości wypadków na równi z sobą, a nieraz nawet próbuje wybić się w hierarchii ponad nich, wobec tego zdarza się, że nie zawsze spełnia wydane mu poprzez nich polecenia, a czasami wyraźnie gruntownie ich ignoruje. W hierarchii z dziećmi, pies twierdzi, że znajduje się ponad nimi, bowiem twierdzi je za osoby słabe, którym ciągle korzystna jest opieka. Z tego także względu czuje się za nich odpowiedzialny oraz chroni je przed trudnościami.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY