Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

W jakich zastosowaniach stosuje się siłową hydraulikę

Przemysłowa branża od dawna wykorzystuje podstawowe fizyczne prawa, które od wieków są znane. I od wielu lat podstawowa zasada funkcjonowania maszyn opierających się o te prawa jest cały czas ta sama, chociaż oczywiście mocno się zmieniły technologiczne możliwości. Jedno z takich rozwiązań to siłowa hydraulika, która używana jest powszechnie w wielu branżach przemysłowych. Zapewne każdy z nas miał możliwość zobaczenia koparki, w jakiej łyżka jest połączona kilkoma wężami z resztą pojazdu.

W tych przewodach znajduje się specjalny płyn, za pomocą którego jest przenoszona siła między pompą a siłownikami odpowiedzialnymi za ruch. Wszystkie te elementy, czyli pompa, przewody oraz siłowniki są najprostszym układem hydrauliki siłowej. W wielu przypadkach w tego typu układach mogą się pojawić dodatkowe elementy, na przykład takie jak różne wersje zaworów. Pompa jest odpowiedzialna za wytworzenie roboczego ciśnienia, które następnie przekazane zostaje do siłowników za pomocą mocnych wężów.

Poza wspomnianymi wcześniej koparkami i innymi pojazdami układy siłowej hydrauliki stosowane są w dużej ilości branż. Powszechnie można je znaleźć w maszynach budowlanych, rolniczych, ładowarkach czy dźwigach, a także sprzęcie energetycznym czy górniczym. Ich zaletą jest duża niezawodność łącząca się z mało skomplikowaną prostą budową. Oraz duża oferta zamiennych części, jakie bez problemów można zamówić odwiedzając jakiś pompy hydrauliczne sklep, działający w tej branży.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY