Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Z jakiego powodu pracujemy za granicą? Wyższe pensje i zwrot podatku

Za pracę za granicą można zdobyć zwrot nadpłaty podatku opłacalnego. Pracownicy, którzy byli zatrudnieni zgodnie z prawem mogą sami postarać się o jego zwrot lub ewentualnie zwrócić się o pomoc do firmy, która zrobi to za nich. Procedura odzyskiwania podatku ma prawo trwać od trzech miesięcy do około pół roku. Czas wyczekiwania zależy od procedury w danym kraju i od dobrego przygotowania potrzebnej dokumentacji.

Atut zwrotu podatku uzależniona będzie z kolei od ustalonej sumy wolnej od podatku, jaka dla każdego kraju jest inna – zobacz zwrot podatku holandia. Niezbędnym szczegółem przeprowadzenia kompletnej procedury jest posiadanie dokumentacji od pracodawcy, która weryfikowałaby rozpoczęty stosunek pracy.

Jest odpowiedzialny ona naszemu formularzowi PIT, który otrzymujemy od pracodawców na początku nowego roku rozliczeniowego. Na polskim rynku działa wiele firm oferujących pomoc przy uzyskaniu zwrotu podatku za pracę za granicą. Pobierają one prowizję od zdobytej sumy. Wybierając jednakże doświadczoną jednostkę, mamy gwarancję, iż cała procedura przebiegnie sprawniej, a my zaoszczędzimy drogocenny czas.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY