Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Kurowanie depresji u potomstwa – psycholog dziecięcy radzi

Własnością reprezentatywną zaburzeń lękowych jest to, że lęk nie jest warunkowany wystąpieniem żadnej określonej sytuacji. Do tej grupy zakłóceń kategoryzuje się między innymi: zaburzenia lękowe z napadami lęku, niejednokrotnie zwane także lękiem panicznym. O ich istocie stanowi nagłe pojawienie się lęku bez żadnych przyczyn.

Jego nasilenie jest tak duże, że czujący go człowiek zaczyna się panicznie bać – pomóc ma prawo tus gdańsk. Stąd też określenie tych zaburzeń mianem leku panicznego. Związane z napadami strachu doznania emocjonalne są o wiele silniejsze od analogicznych doznań w sytuacjach możliwego zagrożenia. Napady lęku nie mają charakteru ciągłego, mogą jednakże pojawić się nieraz w przeróżnych odstępach czasu. Trwają od kilku do kilkudziesięciu minut.

Z reguły towarzyszą im: przyśpieszone bicie serca, uczucie bólu w klatce piersiowej, ból głowy lub ucisk w skroniach, a także wielokrotnie pojawia się pocenie się oraz uczucie duszenia się. Postać dotknięta tym zaburzeniem, ma wrażenie ze za chwilę nastąpi coś kiepskiego, umrze, czy też ulegnie wypadkowi.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY