Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Tablica edukacyjna – jak zrobić samemu

Jedną z bardziej popularnych edukacyjnych zabawek w ostatnich czasach są tablice manualne. Tablice te są mało skomplikowane do wykonania, a równocześnie świetnie przykuwają uwagę dzieci i rozwijają ich zdolności manualne i wyobraźnię. Producenci takich tablic oferują duże ich zróżnicowanie. W sklepach można znaleźć modele duże i małe, o paru    czy nawet parudziesięciu elementach.

Elementy takich tablic również mogą być niezwykle zróżnicowane, dzięki temu dorośli mogą dobrać taki ich zestaw, który najbardziej będzie odpowiadał ich maluchowi. Ceny za tablice edukacyjne zaczynają się od kilkudziesięciu złotych, a przy największych wersjach kończyć się mogą na kilkuset. W dużej mierze zależą od wykonania oraz od tego, co się na nich znajduje. Ale taka tablica manipulacyjna może zostać również zrobiona samodzielnie. Jeżeli ktoś posiada odrobinę zdolności manualnych, to bez większego problemu poradzi sobie z czymś takim. Przede wszystkim rozpocząć należy od znalezienia odpowiedniej bazy.

Wykonana ona może być z deski drewnianej, świetnie nadaje się też na to grubsza sklejka. Sklejkę czy deskę trzeba dociąć do odpowiedniego wymiaru, a następnie zeszlifować dokładnie wszystko, aby nie pozostawić żadnej ostrej krawędzi. Po pomalowaniu bezpiecznym dla dzieci lakierem zabrać się można za dokręcanie elementów. Te zaś mogą być bardzo różne, w zależności od tego co zostanie znalezione. Świetnie będą się tu sprawdzać rozmaite koła zębate, pokrętła i przełączniki, jakie uczą dzieci różnych nowych ruchów, ucząc jednocześnie cierpliwości i wytrwałości.

Na takiej tablicy przyczepić również można przedmioty wyposażone w klawisze, na przykład telefon komórkowy, kalkulator czy pilot do telewizora. Jeżeli rodzice nie boją się hałasów, to można też pomyśleć o cymbałkach, dzwonku lub trąbce, te elementy bardzo dobrze stymulować będą słuch malucha. Decydując się na takie rozwiązanie trzeba pamiętać o tym, że tablica edukacyjna dla dzieci musi być w pełni bezpieczna dla dzieci, tak więc wszystko się na nie musi dobrze trzymać.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY